Jdi na obsah Jdi na menu
 


Areál stáje Lotta

6. 4. 2008

Boxy
Box pro koně vysoké kolem 145 cm je stáj velká 3 x 3 m. Pro koně vysokého 145 až 160 cm je box veliký 3,6 x 3,6 m a pro vyšší než 160 cm je box velký přinejmenším 3,6 x 4,3 metru. Dveřní rámy jsou úzké 1,3 m a jsou vysoké až 2,2 m – podle velikosti poníka nebo koně, pro kterého byl box zkonstruován. Stáje jsou dřevěné, ale nejsou tak ohnivzdorné. Byli by tu stáje z cihel, ale ty jsou velmi drahé a je tu potřeba boxů moc. Ve spodní části je drenážní otvor a stěny jsou obloženy dřevěnými deskami chránícími stěnu před kopáním, a to do výšky až 1,2 metru. Podlahy stájí jsou betonové. Podestýlku si může majitel vybrat sám. Každý měsíc kupujte zásoby podestýlky. V boxu je automatická napáječka se stálím přísunem čerstvé vody, která se čerpá z řeky kousek v lese. řeka je čištěna a není nijak znečišťována. Každý box má minimálně jedno okýnko, které musí být minimálně velké 50 x 40 cm.

Výběhy
Máme zde mnoho výběhů. 4 pro klisny, 4 pro hřebce, 2 pro klisny s hříbátky a 2 náhradní, kdyby v jednom bylo naráz moc koní. Výběhy pro klisny má rozlohu 0,8 hektaru. Výběhy pro hřebce má 0,6 hektaru a to též i výběh pro klisny s hříbátky. Náhradní výběh má 0,5 hektaru. Oplocení je dřevěné, některé s elektrickým obvodem. Každý koutek plochy ve výbězích je pokryt nejméně 1 cm trávy. Nerostou zde žádné jedovaté rostliny. V každém výběhu je dřevěný přístřešek, který chrání koně ve výběhu před nepříznivým počasím. Vejde se tam nejvíce 6 koní. Jsou tam velké žlaby na vodu. Koně mají stálí přístup k čerstvé vodě.

Okolí stáje
V okolí je hustý dubový les, kterého je velmi málo, protože když koně spasou dubové listí může to způsobit vážnou kolik. Ostatní lesy jsou většinou smíšené. Kousek, asi tak 200 m od stájí teče 30 cm široký potok s pitnou vodou. V areálu stáje se také nachází hotel Marwari pro vaše koně (o něm si můžete přečíst v odstavci více nahoru). Mezi stájemi je hlína a v okolí 5 až 15 m kolem ohrad je také tráva.

Sedlovna
Tato místnost je hned vedle Princezniny stáje. Jsou v ní všechny sedla členů. Každý má svůj věšák na sedla a uzdečky a vlastní skříň na deky, pokrývky, chrániče a jiné. V sedlovně je také velká police, kde jsou vystaveny všechny ceny stáje Laguna, ať už jsou jakékoliv. Je zde také velká krabice z různými šampóny, laky, spreji, tuku na kopyta, atd. Sedlovna je velká 10 x 10 m.

 

Ostatní zvířátka:

Máme tu také partičku líných koček.

Koulička: Rezavá miloučká čičinka, která má nejrači žrádlo, žrádlo a žrádlo. Strašně ráda se lísá jako Čert, ale jinak je tak líná, že se nezohne ani pro myšku.
Váži asi 6 nebo 8 kg.

lízinka:líná koza,která roztrhává stany našich návštěvníků..

Leonardo:náš hrozně hodný pejsek ktery umí nosit cokoli mu řekneš ale je naučenej že za to musí dostat piškůtek!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář